Nasze Artykuly:
Szymon Mistrzem Świata
szymon

Red Bull Street Style: Szymon Skalski najlepszy! Polak pokonał przeciwników z blisko 30 krajów i został mistrzem świata we freestyle football. Przeczytaj artykuł o Szymonie i Jego osiągnięciu na arenie międzynarodowej.

Czwarta edycja zawodów Red Bull Street Style

odbyła się w Tokio przed słynną buddyjską świątynią Zojoji. W stolicy Japonii właśnie w tym miejscu oraz jego obrzeżach można odnaleźć spokój i wyciszenie. W dniach od 18 do 19 października było jednak wszystko oprócz tego. Sprawcami całego pozytywnego zamieszania zostało 35 zawodników, którzy wzięli udział w najbardziej prestiżowej imprezie we freestyle football na świecie. Wśród nich znalazła się dwójka Polaków – Kalina Matysiak, której nie udało awansować się do finałów oraz Szymon Skalski. To właśnie zawodnik pochodzący z Zarzecza, który w lipcu wygrał Freestival Żerków – największy turniej freestyle football w naszym kraju, udowodnił wszystkim, że nie ma sobie równych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Szymon Skalski Mistrzem Świata Freestyle Football

 

We freestyle football wyróżniamy 4 główne style: Air, Upper, Sit down i Ground. Już pierwszego dnia triki wykonywane przez Skalskiego, w każdym z nich były bezbłędne. Polak pokonał wszystkich swoich rywali i w wielkim stylu awansował do finału.
„Jestem bardzo szczęśliwy, wygrałem wszystkie 6 pojedynków w swojej grupie i uzyskałem maks głosów sędziowskich w każdej swojej batalii. Meeeeega satysfakcja!!! Bdw Tokio jest niesamowite.” – podsumował rundę eliminacyjną Skalski.
Ta satysfakcja była jeszcze większa podczas samych finałów. Polak najpierw awansował do półfinału i pokonał w nim faworyta gospodarzy, broniącego mistrzowskiego tytułu Japończyka Takuda Tokaro. W najważniejszym pojedynku w swojej dotychczasowej karierze zmierzył się Argentyńczykiem Carlosem Iacono i również tym razem przekonał do siebie arbitrów.
„Jestem w szoku i brak mi słów. Nie wierzę, że udało mi się pokonać Carlosa Iacono w finale. Spełniło się moje największe marzenie!” – skomentował swoje zwycięstwo Skalski.
Warto dodać, że w pięcioosobowym sędziowskim jury był polski zawodnik Michał Rycaj oraz piłkarz, którzy najlepsze swoje lata spędził w Interze Mediolan i w 2006 roku z reprezentacją Włoch wywalczył mistrzostwo świata – Marco Materazzi. „Wszyscy uczestnicy robili takie niesamowite rzeczy z piłką, których nigdy nie widziałem.” – powiedział Materazzi.
Szymon Skalski Mistrzem Świata Freestyle Football
Wśród kobiet triumfowała Kitty Szasz z Węgier, która obroniła zdobyty rok wcześniej tytuł.
Ranking Red Bull Street Style Tokio
Mężczyźni
1 . Szymon Skalski ( POL )
2 . Carlos Iacono ( ARG )
3 . Andrew Henderson ( GBR )
Kobiety
1 . Kitti Szasz ( HUN )
2 . Alicia Fougeray ( FRA )
3 . Melody Donchet (FRA )
Polska Federacja Freestyle Football

Chcesz rozpocząć trening, odwiedź nasz przewodnik.

Śledź nasze osiągnięcia na arenem międzynarodowej.

#
Nasze artykuly:
Red Bull Street Style 2010
10 stycznia 2016
azn

Światowy finał Red Bull Street Style w Kapsztadzie był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze, nigdy wcześniej wydarzenie to nie wywołało tylu emocji i tak pozytywnych reakcji. A po drugie, poziom stanowczo poszybował w górę. Był to również debiut dla Polski, która nie brała udziału w edycji wcześniejszej. Krajowe eliminacje wygrał Łukasz Chwieduk dzięki czemu otrzymał bilet na światowe finały.

Szymon Mistrzem Świata
8 grudnia 2015
szymon

Red Bull Street Style: Szymon Skalski najlepszy! Polak pokonał przeciwników z blisko 30 krajów i został mistrzem świata we freestyle football. Przeczytaj artykuł o Szymonie i Jego osiągnięciu na arenie międzynarodowej.

3

Czym jest Freestyle Football? Freestyle Football jest to sztuka wykonywania trików z piłką za pomocą różnych części ciała, niezależnie od tego w jakiej aktualnie pozycji się znajdujemy: siedząc, leżąc, stojąc, skacząc. We freestyle’u nie ma żadnych ograniczeń, wszystko zależne jest od wyobraźni zawodnika i tego ile czasu poświęci na treningi.

kalina

Zapraszamy na bardzo ciekawy artykuł od jednego z freestylerów, który opisuję jak zacząć przygodę z freestyle football’em i szybko się nie zrazić. Krzysztof Siembab – zdaję sobie sprawę, że jest poza mną wielu ludzi, którzy mają większe pojęcie o Freestyle’u niż ja, lecz myślę że ten cały czas spędzony w świecie trików nie poszedł na darmo i mam o tej dyscyplinie jakieś pojęcie.

Czy wiesz ze:
Poznaj historie freestyle football'u
w Polsce i na świecie.
przełącz się na freestyle
Polscy freestylerzy mogą walczyć już o punkty do polskiego rankingu freestylerów.
Rok 2016 rokiem przełomowym w Polskim freestyleu. Do tej pory nasi freestylerzy mieli możliwość zdobywania punktów do światowego rankingu freestylerów tylko i wyłącznie na Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Z początkiem roku 2016 Polska Federacja Freestyle Football wprowadza polski ranking freestylerów. Zawodnicy mają od tej pory możliwość zdobywania punktów za udział w cyklu imprez rangi Puchar Polski Freestyle Football oraz Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Celem rankingu jest zachęcenie freestylerów do większej aktywności sportowej oraz rywalizacji z innymi.
Polska Federacja Freestyle Football
Finały Mistrzostw Świata 2011 oraz Finały Mistrzostw Europy 2013 z udziałem polskich freestylerów zapadną nam na długo w pamięci.
Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego dla kraju jak udział jego reprezentanta w finale Mistrzostw Świata. A jeśli w finale spotka się dwóch Polaków – sukces tym bardziej cieszy. Taką właśnie sportową historię stworzyli dla nas Szymon Skalski oraz Paweł Skóra, którzy walczyli o 1 miejsce w finałach Mistrzostw Świata Freestyle Football 2011 w Pradze. Kto wygrał? Czy to ważne? Mistrzostwo Świata oraz Vice Mistrzostwo powędrowało na konto Polski. Można było pomyśleć, że dwa razy nic się nie może wydarzyć. W roku 2013 podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie Łukasz Chwieduk oraz Daniel Mikołajek powtarzają sukces z przed 2 lat. Z taką różnicą, że nie Mistrzostwo Świata a Mistrzostwo Europy oraz Vice Mistrzostwo wędruje na konto Polski. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ponkty rankingowe
Punkty do światowego rankingu freestylerów możesz zdobyć jedynie biorąc udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski Freestyle Football.
Aby zdobyć punkty do światowego rankingu freestylerów musisz wziąć udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polską Federację Freestyle Football. Jest to jedyna impreza w kraju, która daje taką możliwość. Przedział punktowy zawiera się od 1 do 125. Nietrudno się domyślić, że za wygraną freestyler otrzymuje 125 punktów do rankingu światowego. Jeden punkt trafia natomiast do wszystkich zawodników, którzy wystartują w eliminacjach. Światowy ranking freestylerów możesz sprawdzić w poniższej lokalizacji: Światowy Ranking
triki z piłką
Dookoła świata – trik od którego wszystko się zaczyna. To „on” wprowadza nas w świat freestyleu.
ATW – Around The World – tłumaczone jako Dookoła Świata to podstawowy trik we freestyle footballu. Każdy początkujący gracz zaczyna naukę trików własnie od ATW.  Dookoła Świata to nic innego jak zrobienie ruchu nogą dookoła piłki – 360 stopni podczas żonglerki. Nie możemy stracić kontroli nad piłką kontynuując podbijanie futbolówki. Jedyną ważniejszą rzeczą przed rozpoczęciem treningów freestyle football jest tylko i wyłącznie umiejętność wykonywania wcześniej wspomnianej żonglerki. Umiejętność ta w połączeniu z ATW oraz innymi podstawowymi trikami freestyleowymi daje nam nieograniczone możliwości, uzależnione tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.
polak sędzią
Prócz zawodników mamy również świetnych sędziów. Przeczytaj krótka notkę o jednym z nich.
Mamy świetnych zawodników i jeszcze lepszych sędziów. Mael Kevin Fortin – swoją przygodę z freestyle’m zaczął 25 sierpnia 2006r. podczas jednego z pierwszych spotkań freestyle football w Polsce. Zainteresowanie sportem było tak silne, że nie wystarczyło mu tylko wykonywanie trików. Kevin skupił się dodatkowo na czymś innym – analizowaniu poszczególnych zawodników i ich gry. W roku 2010 sędziował pierwszy raz Puchar Polski Freestyle Football co było przepustką do zajęcia miejsca w loży sędziów podczas Mistrzostw Polski w tym samym roku. W roku 2013 i 2014 Kevina zaproszono jako jednego z sędziów podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football. Wiedza o sporcie oraz profesjonalne podejście do tematu pozwoliło Kevinowi zostać głównym sędzią Mistrzostw Świata w 2015r.
polskie triki
Wiele trików zostało wymyślonych przez Polaków. Poznaj ich nazwy.
Kiedy freestyle raczkował na świecie, Polacy wymyślali kolejne triki. Polska jest krajem, któremu należy zawdzięczać wielu wymyślonych trików, używanych aktualnie na całym świecie. Paweł Skóra, Szymon Skalski, Bartek Skalski, Tomasz Lebiocki – to tylko niektóre nazwiska freestylerów odpowiedzialnych za wykonanie nowych triki. Dzięki nim freestyle football nabierał nowego wyglądu a świadomość wśród freestylerów, że nie wszystko zostało jeszcze zrobione napędzała, motywowała pozostałych graczy aby zdobywać to co „nieosiągalne”, to co jeszcze nie zostało wymyślone. Ukłony, które składamy w ich stronę są jak najbardziej zasłużone.
szymo
Pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football odbyły się w Zawierciu w roku 2007r…
Od zabawy z piłką po najważniejsze tytuły światowe we freestyle footballu. Szymon Skalski to sportowiec, który tworzy dla naszego kraju bardzo ważną historie. Szymo – bo taką ksywę nosi wspomniany freestyler wziął udział w pierwszych Mistrzostwach Polski Freestyle Football, które odbyły się na śląsku w miejscowości Zawiercie w roku 2007. Właśnie na tych zawodach rozpoczęła się Jego kariera sportowa. Szymo zdobył pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski. Kilka lat później zwycięża w Mistrzostwach Świata ( rok 2011) organizowanych w Pradze a następnie powtarza sukces w roku 2013, podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football w Tokio.
prekorsorzy pl
Poznaj polskich prekursorów freestyle football – to od nich wszystko się zaczęło.
Freestyle Football przywitał do Polski w roku 2002. Zobacz kto go zapoczątkował. Tomasz Lebiocki oraz Łukasz Psonka – to jedne z najważniejszych postaci w środowisku freestyleowym w Polsce. Tomasz i Łukasz wprowadzili freestyle football do kraju jako pierwsi. Dzięki nim sport ewoluował w bardzo szybkim tempie. Poznawali oni sport od podszewki a następnie przekazywali wiedzę większej publiczności oraz miłośnikom freestyleu. Uruchomili serwis internetowy, promując sport w całym kraju. Jako pierwsi rozpoczęli organizację spotkań z freestylerami w Polskich miastach a w roku 2007 zorganizowali pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football w Zawierciu. W roku 2010 Tomasz Lebiocki powołał Polską Federację Freestyle Football, która działa na rzecz promocji i popularyzacji freestyleu w Polsce i za granicą.
Poprzednia strona
Federację wspierają:

Jeśli chciałbyś zostać partnerem, sponsorem lub nawiązać współprace z PFFA.

Projekt i wykonanie:

creativehead.info
Go to top