Najnowsze aktualności:
Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2017
polska federacja freestyle football


Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2017….

…to już historia, którą wszyscy zapamiętamy jako przełomowy etap we freestyle football’u. Nigdy pod kątem organizacyjnym wydarzenie nie stanęło na tak wysokim poziomie. Tegoroczne rozgrywki odbyły się przy pełnych trybunach Olkuskiej publiczności. Ci, którzy nie pojawili się w Srebrnym Mieście na Mistrzostwach Polski, mieli możliwość oglądania na żywo naszego wydarzenia w internecie.

 

Nowością edycji 2017 było wprowadzenie rozgrywek U18 oraz rozgrywek dla kobiet. W całym turnieju wzięło udział 66 zawodników.

Pierwszy eliminacyjny bit mogliśmy usłyszeć o godzinie 16:00. Na scenie pojawiły się dziewczyny, które rozpoczęły przygodę o tytuł najlepszej freestyle’rki. Zaraz po występach dziewczyn rozegrano kolejno eliminacje U18, eliminacje dla zawodników zaawansowanych. W bezpośrednim finale kobiet znalazły się Kalina Matysiak oraz Żaneta Cygora. Lepszą w finałowym starciu okazała się Kalina Matysiak, która zgarnęła kolejne trofeum do kolekcji.
 
Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz2017
 
Kategoria U18 rozegrana została pierwszy raz w historii Mistrzostw Polski Freestyle Football – „Bardzo cieszę się z tak dużej aktywności najmłodszych adeptów tego pięknego sportu. U18 jest ewidentnym sukcesem Polskiej Federacji Freestyle Football, która wprowadziła powyższą kategorię. Jesteśmy przekonani, że rozgrywki wpiszą się na stałe w harmonogram turniejów, dzięki czemu liczba zawodników będzie większa każdego roku” – skomentował Tomasz Lebiocki – prezes Polskiej Federacji Freestyle Football. O tytuł najlepszego gracza U18 stanęło 29 zawodników. Podium zostało obsadzone kolejno przez: Macieja Leję, Olka Ochmańskiego, Kamila Skwaryło. Na pozycji 4 uplasował się Grzegorz Rygulski.
 
Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2017
 
Wśród „starej gwardii” a dokładniej zawodników zaawansowanych mieliśmy okazję podziwiać pełen profesjonalizm. Nowe kombinacje, przejścia oraz kreatywne podejście – dzięki tym umiejętnościom mogliśmy oglądać wspaniałe widowisko. Obrońcą tytułu był Szymon Skalski, który rok temu zdeklasował rywali. W tegorocznych rozgrywkach zajął miejsce 4 przegrywając z Łukaszem Chwiedukiem miejsce w finale. Ostateczna klasyfikacja zawodników zaawansowanych:
1. Daniel Mikołajek
2. Łukasz Chwieduk
3. Robert Guzik
4. Szymon Skalski.
 
Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2017
 
Ostateczna klasyfikacja wszystkich kategorii:
Mistrzostwa zawodników zaawansowanych:
1. Daniel „Mikołaj” Mikołajek
2. Łukasz „Luki” Chwieduk
3. Robert Guzik
4. Szymon „Szymo” Skalski

Mistrzostwa U18
1. Maciej Leja
2. Olek Ochmański
3. Kamil Skwaryło
4. Grzegorz Rygulski

Mistrzostwa Pań
1. Kalina Matysiak
2. Żaneta Cygora
3. Kasia Kasiedczak

Challenge:
1. Dawid „Zegan” Biegun
2. Paweł „Ronnie” Kwit
3. Daniel „Mikołaj” Mikołajek
 
Jeśli nie miałeś okazji oglądać Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017 – zapraszamy do poniższego materiału.
 
Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2017
 
Polska Federacja Freestyle Football
Przełącz Się Na Freestyle

Masz jakieś pytanie lub potrzebujesz pomocy? Chcesz nawiązać współprace?
Masz ciekawy pomysł?

kontakt

Chcesz rozpocząć trening, odwiedź nasz przewodnik.

Śledź nasze osiągnięcia na arenem międzynarodowej.

#
Czy wiesz że:
Poznaj historie freestyle football'u
w Polsce i na świecie.
przełącz się na freestyle
Polscy freestylerzy mogą walczyć już o punkty do polskiego rankingu freestylerów.
Rok 2016 rokiem przełomowym w Polskim freestyleu. Do tej pory nasi freestylerzy mieli możliwość zdobywania punktów do światowego rankingu freestylerów tylko i wyłącznie na Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Z początkiem roku 2016 Polska Federacja Freestyle Football wprowadza polski ranking freestylerów. Zawodnicy mają od tej pory możliwość zdobywania punktów za udział w cyklu imprez rangi Puchar Polski Freestyle Football oraz Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Celem rankingu jest zachęcenie freestylerów do większej aktywności sportowej oraz rywalizacji z innymi.
Polska Federacja Freestyle Football
Finały Mistrzostw Świata 2011 oraz Finały Mistrzostw Europy 2013 z udziałem polskich freestylerów zapadną nam na długo w pamięci.
Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego dla kraju jak udział jego reprezentanta w finale Mistrzostw Świata. A jeśli w finale spotka się dwóch Polaków – sukces tym bardziej cieszy. Taką właśnie sportową historię stworzyli dla nas Szymon Skalski oraz Paweł Skóra, którzy walczyli o 1 miejsce w finałach Mistrzostw Świata Freestyle Football 2011 w Pradze. Kto wygrał? Czy to ważne? Mistrzostwo Świata oraz Vice Mistrzostwo powędrowało na konto Polski. Można było pomyśleć, że dwa razy nic się nie może wydarzyć. W roku 2013 podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie Łukasz Chwieduk oraz Daniel Mikołajek powtarzają sukces z przed 2 lat. Z taką różnicą, że nie Mistrzostwo Świata a Mistrzostwo Europy oraz Vice Mistrzostwo wędruje na konto Polski. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ponkty rankingowe
Punkty do światowego rankingu freestylerów możesz zdobyć jedynie biorąc udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski Freestyle Football.
Aby zdobyć punkty do światowego rankingu freestylerów musisz wziąć udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polską Federację Freestyle Football. Jest to jedyna impreza w kraju, która daje taką możliwość. Przedział punktowy zawiera się od 1 do 125. Nietrudno się domyślić, że za wygraną freestyler otrzymuje 125 punktów do rankingu światowego. Jeden punkt trafia natomiast do wszystkich zawodników, którzy wystartują w eliminacjach. Światowy ranking freestylerów możesz sprawdzić w poniższej lokalizacji: Światowy Ranking
triki z piłką
Dookoła świata – trik od którego wszystko się zaczyna. To „on” wprowadza nas w świat freestyleu.
ATW – Around The World – tłumaczone jako Dookoła Świata to podstawowy trik we freestyle footballu. Każdy początkujący gracz zaczyna naukę trików własnie od ATW.  Dookoła Świata to nic innego jak zrobienie ruchu nogą dookoła piłki – 360 stopni podczas żonglerki. Nie możemy stracić kontroli nad piłką kontynuując podbijanie futbolówki. Jedyną ważniejszą rzeczą przed rozpoczęciem treningów freestyle football jest tylko i wyłącznie umiejętność wykonywania wcześniej wspomnianej żonglerki. Umiejętność ta w połączeniu z ATW oraz innymi podstawowymi trikami freestyleowymi daje nam nieograniczone możliwości, uzależnione tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.
polak sędzią
Prócz zawodników mamy również świetnych sędziów. Przeczytaj krótka notkę o jednym z nich.
Mamy świetnych zawodników i jeszcze lepszych sędziów. Mael Kevin Fortin – swoją przygodę z freestyle’m zaczął 25 sierpnia 2006r. podczas jednego z pierwszych spotkań freestyle football w Polsce. Zainteresowanie sportem było tak silne, że nie wystarczyło mu tylko wykonywanie trików. Kevin skupił się dodatkowo na czymś innym – analizowaniu poszczególnych zawodników i ich gry. W roku 2010 sędziował pierwszy raz Puchar Polski Freestyle Football co było przepustką do zajęcia miejsca w loży sędziów podczas Mistrzostw Polski w tym samym roku. W roku 2013 i 2014 Kevina zaproszono jako jednego z sędziów podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football. Wiedza o sporcie oraz profesjonalne podejście do tematu pozwoliło Kevinowi zostać głównym sędzią Mistrzostw Świata w 2015r.
polskie triki
Wiele trików zostało wymyślonych przez Polaków. Poznaj ich nazwy.
Kiedy freestyle raczkował na świecie, Polacy wymyślali kolejne triki. Polska jest krajem, któremu należy zawdzięczać wielu wymyślonych trików, używanych aktualnie na całym świecie. Paweł Skóra, Szymon Skalski, Bartek Skalski, Tomasz Lebiocki – to tylko niektóre nazwiska freestylerów odpowiedzialnych za wykonanie nowych triki. Dzięki nim freestyle football nabierał nowego wyglądu a świadomość wśród freestylerów, że nie wszystko zostało jeszcze zrobione napędzała, motywowała pozostałych graczy aby zdobywać to co „nieosiągalne”, to co jeszcze nie zostało wymyślone. Ukłony, które składamy w ich stronę są jak najbardziej zasłużone.
szymo
Pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football odbyły się w Zawierciu w roku 2007r…
Od zabawy z piłką po najważniejsze tytuły światowe we freestyle footballu. Szymon Skalski to sportowiec, który tworzy dla naszego kraju bardzo ważną historie. Szymo – bo taką ksywę nosi wspomniany freestyler wziął udział w pierwszych Mistrzostwach Polski Freestyle Football, które odbyły się na śląsku w miejscowości Zawiercie w roku 2007. Właśnie na tych zawodach rozpoczęła się Jego kariera sportowa. Szymo zdobył pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski. Kilka lat później zwycięża w Mistrzostwach Świata ( rok 2011) organizowanych w Pradze a następnie powtarza sukces w roku 2013, podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football w Tokio.
prekorsorzy pl
Poznaj polskich prekursorów freestyle football – to od nich wszystko się zaczęło.
Freestyle Football przywitał do Polski w roku 2002. Zobacz kto go zapoczątkował. Tomasz Lebiocki oraz Łukasz Psonka – to jedne z najważniejszych postaci w środowisku freestyleowym w Polsce. Tomasz i Łukasz wprowadzili freestyle football do kraju jako pierwsi. Dzięki nim sport ewoluował w bardzo szybkim tempie. Poznawali oni sport od podszewki a następnie przekazywali wiedzę większej publiczności oraz miłośnikom freestyleu. Uruchomili serwis internetowy, promując sport w całym kraju. Jako pierwsi rozpoczęli organizację spotkań z freestylerami w Polskich miastach a w roku 2007 zorganizowali pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football w Zawierciu. W roku 2010 Tomasz Lebiocki powołał Polską Federację Freestyle Football, która działa na rzecz promocji i popularyzacji freestyleu w Polsce i za granicą.
Poprzednia strona
Federację wspierają:

Jeśli chciałbyś zostać partnerem, sponsorem lub nawiązać współprace z PFFA.

Projekt i wykonanie:

creativehead.info
Go to top