Najnowsze aktualności:
Jaromir Poprawa – wywiad z aktualnym Mistrzem Polski
jaromir poprawa


Jaromir Poprawa – o Swoim sukcesie.
 
Jak już wiadomo Jaromir Poprawa – JRK jest aktualnym Mistrzem Polski Freestyle Football 2015r. Jest to jego pierwsze Mistrzostwo Polski, dlatego „smakuje” najlepiej ze wszystkich zwycięstw, które do tej pory zanotował na swoim koncie.
 
Przeczytaj poniższy wywiad i zobacz jakie cele na najbliższy rok postawił sobie JRK.
 
Zapraszamy na wywiad

 


PFFA: Jesteś aktulanym Mistrzem Polski. Jakie To uczucie?
Jaromir Poprawa: Niesamowite! Jeszcze długi czas dochodziłem do siebie i uświadamiałem sobie co tak naprawdę osiągnąłem. Spełniłem jedno ze swoich największych marzeń.
 
PFFA: Czy przed przyjazdem na zawody Twoim celem było podium? Jeśli nie to jakie były Twoje plany związane z tą imprezę?
Jaromir Poprawa: Nie, przed zawodami stawiałem za cel minimum – wejście do top 8, udział w półfinale byłby już olbrzymią satysfakcją, ponieważ moje treningi nie były zbyt intensywne.
 
PFFA: Ile czasu poświeciłeś na przygotowanie się do Mistrzostw? Były to standardowe treningi czy ponad programowe?
Jaromir Poprawa: Tutaj jest własnie największe zaskoczenie. Jeszcze na wakacjach postanowiłem sobie że muszę zbudować jak najlepszą formę, dodatkowo byłem świadomy że na moich studiach nie będę miał czasu na regularną grę. W listopadzie i na początku grudnia grałem maksymalnie 3 razy w tygodniu. Dwa tygodnie przed turniejem powiedziałem sobie, że muszę coś ze sobą zrobić, żeby chociaż pokazać się z dobrej strony na turnieju. Trenowałem co drugi dzień, stricte przygotowując się do zawodów, postawiłem na granie ‚setów’ i poczułem wtedy, że forma wraca.
 

 
PFFA: Która z walk turnieju była najtrudniejsza?
Jaromir Poprawa: Dla mnie psychicznie najtrudniejszy był półfinał z Adrianem Duszakiem. Wiedziałem, że stoję przed największą szansą w życiu i jeśli ją zmarnuje to będę tego długo żałował. W finale uznałem że „niech się dzieje co chce”, zagram na 120% swoich możliwości i wyjadę z Bytomia z podniesioną głową.
 
PFFA: W którym momencie poczułeś, że możesz zdobyć Mistrzostwo Polski Freestyle Football 2015?
Jaromir Poprawa: Do końca tego nie czułem, nawet po walce z Danielem, gdy podchodzili do mnie ludzie i gratulowali to myślałem tylko o tym żeby już był werdykt.
 
PFFA: Impreza zakończyła się w niedzielę późnym wieczorem. Czy w poniedziałek towarzyszył Ci już trening? Czy stwierdziłeś, że należy się przerwa?
Jaromir Poprawa: Pierwszy trening po turnieju był dopiero w Wigilie – śmiech „haha”. Cały turniej trwał bardzo długo, trzeba było rozgrzewać się kilkukrotnie przez długie przerwy miedzy walkami. W poniedziałek rano ciężko mi było chodzić, wiec o treningu nie było mowy.
 

 
PFFA: Pytanie na które odpowiedź jest raczej oczywista ale czysto hipotetycznie – czy zamierzasz bronić tytułu w przyszłym roku?
Jaromir Poprawa: Jeśli tylko zdrowie mi pozwoli to oczywiście, że tak.
 
PFFA: Jakie plany na rok 2016? Udziały tylko w Polskich zawodach? Może jakiś wyjazd na międzynarodowe?
Jaromir Poprawa: Oczywiście udział w Polskich zawodach. Nadal czuje, że mam małe doświadczenie i ogranie na turniejach w porównaniu do takich zawodników jak Szymo, Michryc czy Mikołaj, dlatego chce nad tym popracować. A jeśli chodzi o międzynarodowe turnieje to celem numer jeden na rok 2016 będą dla mnie Mistrzostwa Europy.
 
PFFA: Na podsumowanie wywiadu, powiedz czym jest dla Ciebie Freestyle Football, jaką rolę pełni w Twoim życiu?
Jaromir Poprawa: Freestyle football jest dużą częścią mojego życia. Zaczęło się od prostej zajawki, sposobu na wypełnienie wolnego czasu, a teraz jest to coś bez czego nie potrafiłbym żyć. Dzięki temu poznałem najlepszych przyjaciół, przeżyłem niezapomniane chwilę. Mam możliwość spełnienia marzeń i sprawdzenia do czego jeszcze jest zdolne moje ciało, życzę każdemu takiej pasji w życiu.
 
PFFA: Dziękujemy za poświęcony dla nas czas.
Jaromir Poprawa: Do usłyszenia.
 
Tomasz Lebiocki
Polska Federacja Freestyle Football

Masz jakieś pytanie lub potrzebujesz pomocy?

Chcesz nawiązać współprace?
Masz ciekawy pomysł?

kontakt

Chcesz rozpocząć trening, odwiedź nasz przewodnik.

Śledź nasze osiągnięcia na arenem międzynarodowej.

#
Czy wiesz że:
Poznaj historie freestyle football'u
w Polsce i na świecie.
przełącz się na freestyle
Polscy freestylerzy mogą walczyć już o punkty do polskiego rankingu freestylerów.
Rok 2016 rokiem przełomowym w Polskim freestyleu. Do tej pory nasi freestylerzy mieli możliwość zdobywania punktów do światowego rankingu freestylerów tylko i wyłącznie na Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Z początkiem roku 2016 Polska Federacja Freestyle Football wprowadza polski ranking freestylerów. Zawodnicy mają od tej pory możliwość zdobywania punktów za udział w cyklu imprez rangi Puchar Polski Freestyle Football oraz Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Celem rankingu jest zachęcenie freestylerów do większej aktywności sportowej oraz rywalizacji z innymi.
Polska Federacja Freestyle Football
Finały Mistrzostw Świata 2011 oraz Finały Mistrzostw Europy 2013 z udziałem polskich freestylerów zapadną nam na długo w pamięci.
Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego dla kraju jak udział jego reprezentanta w finale Mistrzostw Świata. A jeśli w finale spotka się dwóch Polaków – sukces tym bardziej cieszy. Taką właśnie sportową historię stworzyli dla nas Szymon Skalski oraz Paweł Skóra, którzy walczyli o 1 miejsce w finałach Mistrzostw Świata Freestyle Football 2011 w Pradze. Kto wygrał? Czy to ważne? Mistrzostwo Świata oraz Vice Mistrzostwo powędrowało na konto Polski. Można było pomyśleć, że dwa razy nic się nie może wydarzyć. W roku 2013 podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie Łukasz Chwieduk oraz Daniel Mikołajek powtarzają sukces z przed 2 lat. Z taką różnicą, że nie Mistrzostwo Świata a Mistrzostwo Europy oraz Vice Mistrzostwo wędruje na konto Polski. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ponkty rankingowe
Punkty do światowego rankingu freestylerów możesz zdobyć jedynie biorąc udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski Freestyle Football.
Aby zdobyć punkty do światowego rankingu freestylerów musisz wziąć udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polską Federację Freestyle Football. Jest to jedyna impreza w kraju, która daje taką możliwość. Przedział punktowy zawiera się od 1 do 125. Nietrudno się domyślić, że za wygraną freestyler otrzymuje 125 punktów do rankingu światowego. Jeden punkt trafia natomiast do wszystkich zawodników, którzy wystartują w eliminacjach. Światowy ranking freestylerów możesz sprawdzić w poniższej lokalizacji: Światowy Ranking
triki z piłką
Dookoła świata – trik od którego wszystko się zaczyna. To „on” wprowadza nas w świat freestyleu.
ATW – Around The World – tłumaczone jako Dookoła Świata to podstawowy trik we freestyle footballu. Każdy początkujący gracz zaczyna naukę trików własnie od ATW.  Dookoła Świata to nic innego jak zrobienie ruchu nogą dookoła piłki – 360 stopni podczas żonglerki. Nie możemy stracić kontroli nad piłką kontynuując podbijanie futbolówki. Jedyną ważniejszą rzeczą przed rozpoczęciem treningów freestyle football jest tylko i wyłącznie umiejętność wykonywania wcześniej wspomnianej żonglerki. Umiejętność ta w połączeniu z ATW oraz innymi podstawowymi trikami freestyleowymi daje nam nieograniczone możliwości, uzależnione tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.
polak sędzią
Prócz zawodników mamy również świetnych sędziów. Przeczytaj krótka notkę o jednym z nich.
Mamy świetnych zawodników i jeszcze lepszych sędziów. Mael Kevin Fortin – swoją przygodę z freestyle’m zaczął 25 sierpnia 2006r. podczas jednego z pierwszych spotkań freestyle football w Polsce. Zainteresowanie sportem było tak silne, że nie wystarczyło mu tylko wykonywanie trików. Kevin skupił się dodatkowo na czymś innym – analizowaniu poszczególnych zawodników i ich gry. W roku 2010 sędziował pierwszy raz Puchar Polski Freestyle Football co było przepustką do zajęcia miejsca w loży sędziów podczas Mistrzostw Polski w tym samym roku. W roku 2013 i 2014 Kevina zaproszono jako jednego z sędziów podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football. Wiedza o sporcie oraz profesjonalne podejście do tematu pozwoliło Kevinowi zostać głównym sędzią Mistrzostw Świata w 2015r.
polskie triki
Wiele trików zostało wymyślonych przez Polaków. Poznaj ich nazwy.
Kiedy freestyle raczkował na świecie, Polacy wymyślali kolejne triki. Polska jest krajem, któremu należy zawdzięczać wielu wymyślonych trików, używanych aktualnie na całym świecie. Paweł Skóra, Szymon Skalski, Bartek Skalski, Tomasz Lebiocki – to tylko niektóre nazwiska freestylerów odpowiedzialnych za wykonanie nowych triki. Dzięki nim freestyle football nabierał nowego wyglądu a świadomość wśród freestylerów, że nie wszystko zostało jeszcze zrobione napędzała, motywowała pozostałych graczy aby zdobywać to co „nieosiągalne”, to co jeszcze nie zostało wymyślone. Ukłony, które składamy w ich stronę są jak najbardziej zasłużone.
szymo
Pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football odbyły się w Zawierciu w roku 2007r…
Od zabawy z piłką po najważniejsze tytuły światowe we freestyle footballu. Szymon Skalski to sportowiec, który tworzy dla naszego kraju bardzo ważną historie. Szymo – bo taką ksywę nosi wspomniany freestyler wziął udział w pierwszych Mistrzostwach Polski Freestyle Football, które odbyły się na śląsku w miejscowości Zawiercie w roku 2007. Właśnie na tych zawodach rozpoczęła się Jego kariera sportowa. Szymo zdobył pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski. Kilka lat później zwycięża w Mistrzostwach Świata ( rok 2011) organizowanych w Pradze a następnie powtarza sukces w roku 2013, podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football w Tokio.
prekorsorzy pl
Poznaj polskich prekursorów freestyle football – to od nich wszystko się zaczęło.
Freestyle Football przywitał do Polski w roku 2002. Zobacz kto go zapoczątkował. Tomasz Lebiocki oraz Łukasz Psonka – to jedne z najważniejszych postaci w środowisku freestyleowym w Polsce. Tomasz i Łukasz wprowadzili freestyle football do kraju jako pierwsi. Dzięki nim sport ewoluował w bardzo szybkim tempie. Poznawali oni sport od podszewki a następnie przekazywali wiedzę większej publiczności oraz miłośnikom freestyleu. Uruchomili serwis internetowy, promując sport w całym kraju. Jako pierwsi rozpoczęli organizację spotkań z freestylerami w Polskich miastach a w roku 2007 zorganizowali pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football w Zawierciu. W roku 2010 Tomasz Lebiocki powołał Polską Federację Freestyle Football, która działa na rzecz promocji i popularyzacji freestyleu w Polsce i za granicą.
Poprzednia strona
Federację wspierają:

Jeśli chciałbyś zostać partnerem, sponsorem lub nawiązać współprace z PFFA.

Projekt i wykonanie:

creativehead.info
Go to top