Najnowsze aktualności:
Ferie freestyle football i streetsoccer zakończone.
focs ferie


Piłkarskie Ferie dobiegły końca. Z przytupem
 
Blisko stu uczestników turniejowych, niemal drugie tyle ochotników i ponad czterdzieści godzin piłkarskiej rywalizacji przez siedem dni – tak w liczbach prezentują się Piłkarskie Ferie 2016, które dobiegły końca w minioną niedzielę w galerii Focus Mall.
 
Do tej pory zawodnicy z wszystkich państw w tym również z Polski mieli możliwość zaistnienia tylko i wyłącznie w rankingu światowym. Aby jednak znaleźć się na wysokich pozycjach, wymagane było uczestnictwo w zawodach organizowanych w innych krajach, co mogło być kłopotliwe dla wielu freesstylerów.


Emocji nie brakowało, tym bardziej że niemal w każdej odsłonie turnieju dochodziło do pojedynków derbowych. Kilkudniowa rywalizacja wyłoniła w niedzielnych finałach zwycięzców – w gronie najmłodszych piłkarzy bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele zespołów Juventus Academy Bydgoszcz, którzy w komplecie zameldowali się w finale (wygrał pierwszy zespół bydgoskiej szkółki 13:7). W meczu o miejsce na najniższym stopniu podium Polonia Bydgoszcz 2 okazała się lepsza od Victorii Niemcz 5 (klub wystawił podczas Piłkarskich Ferii aż sześć ekip!) 13:6.

 

W turnieju piąto- i szóstoklasistów wygrał duet Oskar Kalukiewicz i Mateusz Kluszczyński, który okazał się lepszy od pierwszego zespołu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. Jego druga ekipa uplasowała się na trzecim miejscu, pokonując rówieśników z WKS Zawisza Bydgoszcz (zespół niebieski). Warto dodać, że zwycięzców mogłoby w finale zabraknąć, ale… z ostatecznej rozgrywki z uwagi na inne obowiązki musieli wycofać się przedstawiciele dwóch drużyn Budowlanego Klubu Sportowego.
 
Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja gimnazjalistów – w finałowej czwórce znalazły się dwie bydgoskie drużyny – WKS Zawisza oraz Polonia 3, a także dwie dwójki reprezentujące koronowską Victorię. Najlepsi okazali się reprezentanci klubu z ulicy Gdańskiej, którzy w finale pokonali 12:11 Victorię Koronowo 1. Z kolei drugi zespół Victorii pokonał aż 21:8 polonistów.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, zespoły, które zmieściły się na podium – medale, a wszyscy uczestnicy finałów – nagrody rzeczowe.

 

 

Niemal równolegle do rozgrywek turniejowych toczyły się gry w formule otwartej, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w starciu ze specjalistami od freestyle footballu oraz piłki nożnej w wydaniu ulicznym – grupy R-Style w składzie: Dawid Ziomek, Adrian Franc, Tomasz Lebiocki, Bartłomiej Rak, Mateusz Odrzygóźdź oraz Mael Kevin Fortin. Chętnych nie brakowało, a najbardziej zdeterminowani docierali do Bydgoszczy z miejscowości oddalonych o nawet 50 kilometrów! Dla najmłodszych przygotowano miniaturowe boisko z zabawkami przygotowane przez szkółkę piłkarską Socatots, a dla zwolenników e-sportu – stanowiska z Xboxami.

 
Sponsorami imprezy byli: Focus Mall Bydgoszcz, RST Grupa, Wyższa Szkoła Gospodarki, Kamienica Poznańska 7, Laboratorium Kalorii, Aljot, SuperLED. Głównym patronem medialnym było Radio Eska, a organizatorami firmy DS Media oraz M4 Student przy współpracy ze wspomnianą grupą R-Style.

Kolejne piłkarskie wydarzenie w Focus Mall odbędzie się już w kwietniu – wówczas do rywalizacji przystąpią specjaliści od football freestyle’u podczas Pucharu Mistrzów – Focus on Freestyle 2016.
 

Polska Federacja Freestyle Football

Masz jakieś pytanie lub potrzebujesz pomocy?

Chcesz nawiązać współprace?
Masz ciekawy pomysł?

kontakt

Chcesz rozpocząć trening, odwiedź nasz przewodnik.

Śledź nasze osiągnięcia na arenem międzynarodowej.

#
Czy wiesz że:
Poznaj historie freestyle football'u
w Polsce i na świecie.
przełącz się na freestyle
Polscy freestylerzy mogą walczyć już o punkty do polskiego rankingu freestylerów.
Rok 2016 rokiem przełomowym w Polskim freestyleu. Do tej pory nasi freestylerzy mieli możliwość zdobywania punktów do światowego rankingu freestylerów tylko i wyłącznie na Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Z początkiem roku 2016 Polska Federacja Freestyle Football wprowadza polski ranking freestylerów. Zawodnicy mają od tej pory możliwość zdobywania punktów za udział w cyklu imprez rangi Puchar Polski Freestyle Football oraz Mistrzostwa Polski Freestyle Football. Celem rankingu jest zachęcenie freestylerów do większej aktywności sportowej oraz rywalizacji z innymi.
Polska Federacja Freestyle Football
Finały Mistrzostw Świata 2011 oraz Finały Mistrzostw Europy 2013 z udziałem polskich freestylerów zapadną nam na długo w pamięci.
Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego dla kraju jak udział jego reprezentanta w finale Mistrzostw Świata. A jeśli w finale spotka się dwóch Polaków – sukces tym bardziej cieszy. Taką właśnie sportową historię stworzyli dla nas Szymon Skalski oraz Paweł Skóra, którzy walczyli o 1 miejsce w finałach Mistrzostw Świata Freestyle Football 2011 w Pradze. Kto wygrał? Czy to ważne? Mistrzostwo Świata oraz Vice Mistrzostwo powędrowało na konto Polski. Można było pomyśleć, że dwa razy nic się nie może wydarzyć. W roku 2013 podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie Łukasz Chwieduk oraz Daniel Mikołajek powtarzają sukces z przed 2 lat. Z taką różnicą, że nie Mistrzostwo Świata a Mistrzostwo Europy oraz Vice Mistrzostwo wędruje na konto Polski. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ponkty rankingowe
Punkty do światowego rankingu freestylerów możesz zdobyć jedynie biorąc udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski Freestyle Football.
Aby zdobyć punkty do światowego rankingu freestylerów musisz wziąć udział w Oficjalnych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polską Federację Freestyle Football. Jest to jedyna impreza w kraju, która daje taką możliwość. Przedział punktowy zawiera się od 1 do 125. Nietrudno się domyślić, że za wygraną freestyler otrzymuje 125 punktów do rankingu światowego. Jeden punkt trafia natomiast do wszystkich zawodników, którzy wystartują w eliminacjach. Światowy ranking freestylerów możesz sprawdzić w poniższej lokalizacji: Światowy Ranking
triki z piłką
Dookoła świata – trik od którego wszystko się zaczyna. To „on” wprowadza nas w świat freestyleu.
ATW – Around The World – tłumaczone jako Dookoła Świata to podstawowy trik we freestyle footballu. Każdy początkujący gracz zaczyna naukę trików własnie od ATW.  Dookoła Świata to nic innego jak zrobienie ruchu nogą dookoła piłki – 360 stopni podczas żonglerki. Nie możemy stracić kontroli nad piłką kontynuując podbijanie futbolówki. Jedyną ważniejszą rzeczą przed rozpoczęciem treningów freestyle football jest tylko i wyłącznie umiejętność wykonywania wcześniej wspomnianej żonglerki. Umiejętność ta w połączeniu z ATW oraz innymi podstawowymi trikami freestyleowymi daje nam nieograniczone możliwości, uzależnione tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.
polak sędzią
Prócz zawodników mamy również świetnych sędziów. Przeczytaj krótka notkę o jednym z nich.
Mamy świetnych zawodników i jeszcze lepszych sędziów. Mael Kevin Fortin – swoją przygodę z freestyle’m zaczął 25 sierpnia 2006r. podczas jednego z pierwszych spotkań freestyle football w Polsce. Zainteresowanie sportem było tak silne, że nie wystarczyło mu tylko wykonywanie trików. Kevin skupił się dodatkowo na czymś innym – analizowaniu poszczególnych zawodników i ich gry. W roku 2010 sędziował pierwszy raz Puchar Polski Freestyle Football co było przepustką do zajęcia miejsca w loży sędziów podczas Mistrzostw Polski w tym samym roku. W roku 2013 i 2014 Kevina zaproszono jako jednego z sędziów podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football. Wiedza o sporcie oraz profesjonalne podejście do tematu pozwoliło Kevinowi zostać głównym sędzią Mistrzostw Świata w 2015r.
polskie triki
Wiele trików zostało wymyślonych przez Polaków. Poznaj ich nazwy.
Kiedy freestyle raczkował na świecie, Polacy wymyślali kolejne triki. Polska jest krajem, któremu należy zawdzięczać wielu wymyślonych trików, używanych aktualnie na całym świecie. Paweł Skóra, Szymon Skalski, Bartek Skalski, Tomasz Lebiocki – to tylko niektóre nazwiska freestylerów odpowiedzialnych za wykonanie nowych triki. Dzięki nim freestyle football nabierał nowego wyglądu a świadomość wśród freestylerów, że nie wszystko zostało jeszcze zrobione napędzała, motywowała pozostałych graczy aby zdobywać to co „nieosiągalne”, to co jeszcze nie zostało wymyślone. Ukłony, które składamy w ich stronę są jak najbardziej zasłużone.
szymo
Pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football odbyły się w Zawierciu w roku 2007r…
Od zabawy z piłką po najważniejsze tytuły światowe we freestyle footballu. Szymon Skalski to sportowiec, który tworzy dla naszego kraju bardzo ważną historie. Szymo – bo taką ksywę nosi wspomniany freestyler wziął udział w pierwszych Mistrzostwach Polski Freestyle Football, które odbyły się na śląsku w miejscowości Zawiercie w roku 2007. Właśnie na tych zawodach rozpoczęła się Jego kariera sportowa. Szymo zdobył pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski. Kilka lat później zwycięża w Mistrzostwach Świata ( rok 2011) organizowanych w Pradze a następnie powtarza sukces w roku 2013, podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football w Tokio.
prekorsorzy pl
Poznaj polskich prekursorów freestyle football – to od nich wszystko się zaczęło.
Freestyle Football przywitał do Polski w roku 2002. Zobacz kto go zapoczątkował. Tomasz Lebiocki oraz Łukasz Psonka – to jedne z najważniejszych postaci w środowisku freestyleowym w Polsce. Tomasz i Łukasz wprowadzili freestyle football do kraju jako pierwsi. Dzięki nim sport ewoluował w bardzo szybkim tempie. Poznawali oni sport od podszewki a następnie przekazywali wiedzę większej publiczności oraz miłośnikom freestyleu. Uruchomili serwis internetowy, promując sport w całym kraju. Jako pierwsi rozpoczęli organizację spotkań z freestylerami w Polskich miastach a w roku 2007 zorganizowali pierwsze Mistrzostwa Polski Freestyle Football w Zawierciu. W roku 2010 Tomasz Lebiocki powołał Polską Federację Freestyle Football, która działa na rzecz promocji i popularyzacji freestyleu w Polsce i za granicą.
Poprzednia strona
Federację wspierają:

Jeśli chciałbyś zostać partnerem, sponsorem lub nawiązać współprace z PFFA.

Projekt i wykonanie:

creativehead.info
Go to top